Dëshironi të hiqni 6 kg për një javë? Provoni këtë dietë

Kjo dietë përbëhet nga përbërës të shëndetshëm dhe të dobishëm që do t’ju ndihmojnë të humbni 6 kg në javë.

E tëra që duhet të bëni është që t’i përmbaheni rregullave të caktuara dhe kohës së duhur.

Ndryshimet në trup do t’i hetoni shumë shpejt.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Rregullat janë:

Mëngjes

Pini ujë me lëng limoni në stomakun bosh. Pas 30 minutash hani mollë, ose portokall ose një grejpfrut. Këto ushqime e detyrojnë metabolizmin tuaj të elimonojë radikalet e lira. Në mëngjes mund të konsumi edhe arra, bajame ose lajthi.

Drekë

Konsumoni mish lope ose mish pule të gatuar mirë. Më pas hani 2 gota kos.

Me vakteve

Konsumoni një sallatë sezonale me pak krip dhe vaj ulliri

Darkë

Darkën duhet ka hani vetëm para orës 18:00. Duhet të hani 2 vezë të ziera dhe sallatë jeshile të përzier me kastravec. Pini 1 gotë çaj jeshil para gjumit.

Ndiqni këtë dietë për një javë ose 10 ditë. Paçit fat!/arbresh.info/