Digjet shtëpia në Arbëri, në kulm shihet edhe një person

Një shtëpi afër ambasadës gjermane në Arbëri të Prishtinës është përfshirë nga zjarri.

Siç shihet në këto pamje të dërguara nga një dëshmitar për Indeksonline, tymi i madh po del nga një shtëpi në këtë lagje.

Në këto pamje, shihet edhe një person në kulmin e shtëpisë ku po digjet.

Ekipi i zjarrfikësve është në vendin e ngjarjes dhe po mundohet të shuaj zjarrin që ka kapluar kulmin dhe katin lartë të shtëpisë.

Nuk dihet për shkaqet që kanë quar deri te zjarri./Indeksonline/

 

SHPËRNDAJE