Dita kur Hashim Thaçi ia dha besën Erdoganit për dorëzimin e gylenistëve

Presidneti i Kosovës, Hashim Thaçi kishte vizituar Turqinë në vjeshtën e vitit të kaluar aty ia kishte dhënë besën diktatorit Erdogan se do t’i dorëzonte gylenistët që punonin në Kosovë. Madje, Thaçi kishte thënë se kushdo që është terrorist në Turqi është edhe në Kosovë.

Sot, në një konferencë për media Presidenti tha se kushdo që është terrorist në Washinton dhe Bruksel është edhe në Kosovë. Nuk i përseriti fjalët e para një viti ku bënte krahasime të tërroristëve të Turqisë me ata të Kosovës.

Këto janë fotografitë e pritjes që Erdogan i kishte bërë Thaçit në Turqi:(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

 

SHPËRNDAJE