Dje u arrestua nga EULEX, por ku gjendet momentalisht Nasim Haradinaj? Vjen lajmi mbi vendndodhjen e tij

Nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj sapo ka arritë në aeroportin e Rotterdamit, bëjnë të ditur burime të IndeksOnline.

Haradinaj është arrestuar dje nga forcat e EULEX-it, dhe është dërguar me aeroplan special nga aeroporti “Adem Jashari”.

Haradinaj së bashku me kreun e OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, pritet të dalin së shpejti para gjyqtarit të procedurës, derisa dyshohen për pengim të drejtësisë.