‘Djem si ti o Albin Kurti, zemërgur e mendjeurti’ – kënga për liderin e VV’së (Video)

Këngëtarë të shumtë u kanë kushtuar këngë liderëve politikë. Në të kaluarën, kemi dëgjuar këngë tek lartësoheshin politikanë shqiptarë si: Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Sali Berisha e të tjerë.

Në youtube, gjendet edhe një enkas për Albin Kurtit. Kënga po rishpërndahet në rrjetet sociale, sidomos pas fitores së Vetëvendosjes në zgjedhjet e 6 tetorit.

Ismeti & Përparimi janë dyshja që i kanë kushtuar këngë liderit të VV’së, Albin Kurtit dhe kënga ka një tekst mjaft interesant.

SHPËRNDAJE