“Dridhet Milan”, Real po ia merr yllin e madh

Portieri i Milanit, Pepe Reina është në mesin e listës së Real Madrid si një nënshkrim ndihmës për Thibaut Courtois, raporton Diario AS.

Interesi ka lindur nga Keylor Navas duke i thënë Madridit se ai dëshiron të largohet nga klubi për shkak se është numri dy i Courtois në kryeqytetin Spanjoll.

Andriy Lunin dhe Luca Zidane gjithashtu janë dërguar me hua nga Madridi, që do të thotë se klubi do të duhet të nënshkruajë një alternative.

Portugezi 36-vjeçar filloi vetëm dy ndeshje në Serie A fushatën e fundit.

Reina filloi karrierën e tij në Barcelona para se të transferohej në Villarreal, por forma e tij më e paharrueshëm ishte gjatë një magjie nëntë vjeçare në Liverpool midis 2005 dhe 2014./ORAinfo/

SHPËRNDAJE