Dy pengesa anti-kombëtare: Shqiptarët e Kosovës duan të pushojnë në Shqipëri, por…

Pushimet në bregdetin shqiptar, sa janë të dashura për pushuesit nga Kosova, aq edhe të lodhshme dhe ‘të kripura’.

Përveç abuzimit me çmimet, shqiptarët e Kosovës duhet të përballen me një sërë procedurash doganore, të cilat jo vetëm rëndojnë xhepat e tyre por edhe krijojnë rradhë të gjata në kufi.
Sipas një pushuesi nga Kosova, i cili denoncon përmes Facebook-ut të ish kryeministrit Sali Berisha, ankohet për vonesat e gjata në doganë dhe për tarifën në Rrugën e Kombit.

Postimi i plotë i ish kryeministrit Sali Berisha:

Tmerr!

Hyrja e turisteve nga Kosove ne narkoshtetin e Edvin Mafise infernale.
Me me e mundimshme se sa hyrja ne çdo vend tjeter ne Europe dhe ne bote!
Ne nje hark kohor 30 minutash, dy pengesa antikombetare krijojne gjate gjithe dites rradhe te gjata drobitese shume kilometra te makinve.

Kjo eshte mireseradhja e narkoshtetit te vetem ne Europe per turistet! sb

Përshëndetje z Berisha veq sot prej mëngjesit, fluks prej mijra e mijra makinave te kosovarve qe vinje drejte Shqiperise bllokohet si ne asnje vend tjeter ne Europe apo ne bote ne dy pikat e pa nevojshme qe jane as 30 min large njera tjetres 1.Kufiri dhe 2.Tarifa rrugore.
Kësaj i thojn bashkim?

Tmerr!

SHPËRNDAJE