E çuditshme: Kjo është arsyeja e vdekjes së kapitenit të Fiorentinës

Davide Astori ka vdekur sot në mëngjes në moshën 31 vjeçare, atëherë kur po bëhej gati për ndeshjen ndaj Udineses

Kapiteni i Fiorentinas, Davide Astori është gjetur sot në mëngjes i vdekur në dhomën e tij në Udinese.

Pas autopsisë, vërtetohet se Astori kishte vdekur nga një sulm në zemër prej shkaqeve natyrore. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵) 

“Ideja që kemi është se lojtari ka vdekur nga një sulm në zemër prej shkaqeve natyrore”, tha prokurori i Udineses, Antonio de Nicolo.

“Është e çuditshme që një gjë e tillë t’i ndodh një futbollisti profesionist, i cili monitorohet aq shpesh, pa treguar asnjë shenj”, u shpreh ai në fund.

I fundit që kishte qëndruar me Astorin ishte portieri Marco Sportielo, i cili kishet luajtur video lojëra me të.

 

SHPËRNDAJE