E dhimbshme: Ja mesazhi që burri nga Gjakova ia kishte lën gruas së tij pak para se ta vriste vetën

Një person i moshës 45 vjeçare, sipas policisë dyshohet se është vetëvrarë në Gjakovë. Lajmin e ka bërë të ditur për Gazetën Express komandanti i Stacionit Policor në Gjakovë Krist Gjoka. Mirëpo, Gazeta Express ka arritur të bie në kontakt me një familjarë të viktimës.

Të premten, në Gjakovë një person i moshës 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë. Këtë e ka konfirmuar edhe policia e Kosovës për Expressin, mirëpo pa dhënë detaje tjera.

Inicialet e viktimës janë V.N. dhe i njëjti është vetëvrarë me armë zjarri/pistoletë.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Mirëpo, Gazeta Express ka arritur të kontaktojë një familjarë të viktimës, i cili gjithashtu është dëshmitarë i këtij rasti.

Ai tregon se viktima në mëngjes kishte dalë nga shtëpia, duke thënë se po shkon për vizitë diku, por më pas, V.N. i kishte dërguar një mesazh në telefon bashkëshortes së tij, duke i thënë që t’ia bëjë “hallall”.

Pas kësaj, familjarët e gjetën viktimës të vdekur në oborr të shtëpisë dhe të njëjtin e dërguan në spital, por nga vetëplagosja me armë zjarri, ndërroi jetë.

Gjithë kjo ngjarje ka ndodhur sot rreth orës 11:00 në rrugën “Bajram Curri”