E dhimbshme: Nëna e dy fëmijëve nga Suhareka, nesër do ta festonte ditëlindjen e 27-të

Familja pesë anëtarësh Sadikaj, që humben jetën tragjikisht, të dielën në një aksident trafiku në Suharekë, do të varroset të martën në fshatin e tyre, Sopijë.

Ceremonia e varrimit të tyre është organizuar të ndodhë në orën 16:00 të kësaj dite

Hydajete, Jeton, Albesa, Erjon dhe Eliesa Sadikaj – dy të fundit fëmijë – u aksidentuan të dielën në një fshat malor afër Suharekës.

……………………………………………………………………………………………………………..
Serbët shajnë Granit Xhakën, përgjigja e tij do ta bëj krenar çdo shqiptar

……………………………………………………………………………………………………………..

Vdekja e tyre u konstatua në vendin ku ndodhi aksidenti. Vetura e tyre me regjistrim të huaj, u përplas për një autobusë.

Viktimat ishin banorë të Zvicrës, dhe kishin ardhur për pushime në Kosovë.

SHPËRNDAJE