E konfirmon FIFA: Ja kur zhvillohet ndeshja miqësore Shqipëri-Kosovë

Në një shkrim kushtuar Kosovës, e cila ka vetëm 2 vite që është pranuar në FIFA, është faqja zyrtare në internet e FIFAs që konfirmon edhe miqësoren do të luajë ekipi i Shaland ndaj Shqipërisë.

Në ndeshjet e radhës të Kosovës, konfirmohet ajo miqësore me Shqipërinë më 29 maj, ndërsa më pas do të ndeshet me Azerbajxhanin më 7 shtator, e tre ditë më pas me Ishujt Faroe.

Në shkrimin kushtuar Kosovës, i intervistuar ka qenë edhe trajneri Shaland, i cili shprehet se pritshmëritë për Kombëtaren po rriten, pasi njerëzit e dashurojnë futbollin, por gjithsesi ndryshimet nuk mund të ndodhin brenda natës.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë)

SHPËRNDAJE