E ngatërroi himnin e Shqipërisë me atë të Armenisë: Spikeri, nuk fjeta dy ditë

Personi i quajtur Maks, i cili prej vitesh është spiker i stadiumit, që ka rrëfyer për ‘L’Equipe’ makthin që përjetoi ato momente kur ngatërroi Shqipërinë me Armeninë, duke u shprehur se nuk ka fjetur dy ditë.

GABIMI – Nuk më ka ndodhur kurrë në më shumë se 500 evente sportive. Bëra një gabim të madh. Të jem i sinqertë, nuk e dëgjova veten duke e thënë diçka të tillë. E kuptova vetëm pasi më thanë të tjerët minuta më vonë. Truri im ishte bllokuar në ato momente. Me zor po prisja ndeshjen e mbrëmshme me Andorrën.

Njerëzit mendonin se mos do futesha sërish në panik, por unë doja një ndeshje tjetër. Isha i paduruar për ta ndrequr, dhe nuk kam fjetur për ditë.

PASOJA – Diskutuam me drejtues të federatës, por gjithçka ishte normale. Nuk është se më pritën me ndonjë “armë” që tek dera. Të gjithë u treguan shumë të mirë me mua. Prioritet ishte që të kalonim me sukses ndeshjen me Andorrën dhe gjithçka skoi mirë. Gjithsesi, ai gabim më mbetet në mendje. Andorra më lejoi ta kaloj atë situatë, dhe të mos e mbaj më mendjen aty./gazetametro.net

SHPËRNDAJE