‘E pabesueshme’ ky është vendi ku u martuan presidenti Hashim Thaçi bashkë me Lumen

Presidenti Hashim Thaçi dhe gruaja e tij Lumnije Gerxhaliu shpesh janë pjesë e mediave rozë.

Ata sot janë të martuar dhe kanë një djal Endritin, si dhe jetojnë një jetë luksoze dhe të lumtur.

8 korriku i vitit 1997 ishte dita kur ata kurorëzuan dashurinë, dhe së bashku kanë afër 20 vite martesë.

Presidentit të zgjedhur, Hashim Thaçit, asokohe i ishte dashur që përkohësisht të vendosej në Zvicër për shkak të dënimit me 10 vite burgim në mungesë nga regjimi serb.

Ceremonia e martesës së tyre ishte e pamundur që të zhvillohej në Kosovë, prandaj zonja e parë i ishte bashkuar Thaçit në Zvicër./GazetaBlic/

SHPËRNDAJE