E patë Ichan si fëmijë, por shikoni sa është rritur tani, një zeshkane që ju “çmend”

Aktorja Sparsh Kanchandani e njohur më së miri në rolin e Ichës në serialin “Uttaran” ishte mjaftë e famshme gjatë kohës së saj në ekran.

Pafajësia dhe zgjuarsia e saj shkrihej në zemrën e shumë adhuruesëve të saj, por e vogla tani është rritur.

Ajo tani është 18 vjeçare, ndërsa ishte vetëm 8 vjeçe kur ishte brenda rolit të “Ichës” e cila me shumë profesionalizëm e bëri audiencën për vete, shkruan rtv21. tv. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Ajo i dha jetë rolit të Ichës në serialin “Uttaran” pastaj në rolit të Mias në serialin “The Princess Tales”.

Icha e vogël fitoi çmimin si artistja më e re në vitin 2010 nga akademia e televizionit indian.

Aktorja gëzon një numër të madh të ndjekësve në mediet sociale pasi ajo fitoi famë të jashtëzakonshme nga roli i saj si Icha. Rolin e Ichës në seriali “Uttaran”e vazhdoi aktorja Tina Dutta si një e rritur.