E tmerrshme: Ja sa orë po presin mërgimtarët në Merdare

Kolonat dhe pritjet e gjata në pikat kufitare janë njëra nga “torturat” me të cilat përballen bashkatdhetarët gjatë qëndrimit në Kosovë.

Kurse, tashmë në përfundim të sezonit veror kolonat janë bërë edhe më të gjata. Ku gjatë ditës së sotme mërgimtarët po presim deri në  shtatë orë për të kaluar pikën kufitare në Merdarë.

Kjo mund të shihet edhe në një video të siguruar nga “Indeksonline”, ku kolona me veturat e udhëtarëve fillojnë gati në hyrje të qytetit të Podujevës./Indeksonline/

SHPËRNDAJE