Edhe Edi Rama tallet me Neymarin

Ylli brazilian Neymar more vëmendjen e gjithë botës dmbrëmë pas humbjen në cerekfinalën e Boytërorit kundër Belgjikës. Megjithatë vëmendja ndaj Neymarit nuk ishte për të mirë. Të gjithë po talleshin pse sulmuesi i Brazilit dështoi ta çonte para kombëtaren.

Neymar në ndeshjen kundër Belgjikës u komentua më së shumti për simulimet që bënte të fushë dhe paraqitjen jo të mirë që ndikoi edhe në humbjen e Brazilit, shkruan Express.

Edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u përfshi në gallatë. Ai ka publikuar një fotografi ku shihen futbollistët më të mirë që u diskualidfikuan me kombëtarët e tyre, ku iu bashkëngjitë edhe Neymar. /Express/

SHPËRNDAJE