EKSKLUZIVE: Kolona e KFOR-it po përgatitet të shpërthej bllokadën në Tërnavc (FOTO)

Siç raporton gazetari i Gazetës online Veriu.info, afër protestës dhe bllokadës së rrugës në fshatin Tërnavc të Drenicës, ka arritur një kolonë me mjete të blinduara të KFOR-it.

Sipas zhvillimeve atje, ata po përgatiten të ndërhyjnë për zhbllokimin e rrugës.

Në anën tjetër numri i protestuesve aty veç sa po vjen e po rritet.

Ndryshe i shqetësuar me këtë situatë në Drenicë e cila mund të eskaloj, kryeministri ka anuluar vizitën e Vucicit. /Veriu.info/

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE