Ekskluzive: Kurti u premton organizatorëve të protestës se pas pak ditësh do të shkarkojë edhe Bordin e ndërmarrjes “Trepça”

Sot kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, kanë vizituar minierën e “Trepçës” në shënimin e 31 vjetorit të grevave të minatorëve kundër padrejtësive të ish Jugosllavisë, raporton Gazeta Online Veriu.info. Kryeministri në vizitën e parë në gjigantin metalurgjik përpos takimeve zyrtare, takoi edhe protestuesit që po shprehin pakënaqësitë e tyre tash e … Continue reading Ekskluzive: Kurti u premton organizatorëve të protestës se pas pak ditësh do të shkarkojë edhe Bordin e ndërmarrjes “Trepça”