Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

Emisioni “Zona Express” ka shfaqur dokumentarin “Legjenda e Rugovës”, ku trajtohet trashëgimia politike dhe filozofike e ish-Presidentit të Kosovës dhe shfrytëzimi i tij nga pasardhësit partiakë.

Në këtë dokumentar flitet për njerëzit e parë që shkuan në Shqipëri për trajnime ushtarake. Mes tyre, edhe për Adem Jasharin.

Kush e thotë këtë dhe kush i dërgoi ata?

Shikojeni videon e mëposhtme:

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE