Eksperti i njohur ndërkombëtar zbulon kur do të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Eksperti amerikan për Evropën Lindore dhe Ballkanin Perëndimor, Janus Bugajski, në një intervistë për Kohën Ditore, ka folur edhe për kohën se kur mund të arrihet një marrëveshje Kosovë-Serbi, shkruan veriu.info

Bugajski tha se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë nuk pritet të arrihet shpejtë për shkak të zhvillimeve politike në Kosovë dhe Serbi.

Më konkretisht, ai tha se arritja e një marrëveshje mund të pres për shkak se në Kosovë ende pritet formimi i qeverisë së re ndërsa Serbia, në anën tjetër, ndodhet në prag të zgjedhjeve të reja. /veriu.info

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE