Elvis Naçi me plis në kokë mban ligjeratë para mijëra qytetarëve (FOTO)

Teologu dhe imami i xhamisë së Tabakëve në Tiranë, Elvis Naçi ka mbajtur një ligjeratë ndryshe para qytetarëve që kishin marrë pjesë në xhami për të falur namazin e xhumasë.

Naçi, për këtë xhuma kishte marrë edhe një plis me vete të cilin e ka bartur në kokë gjatë kohës së ligjerimit, si simbol i traditës së shqiptarëve, njofton GazetaLajmi.com

Ashtu si në çdo xhuma tjetër edhe në këtë xhuma nuk kanë munguar mijëra qytetarë të cilët kanë ardhur për t’i kryer ritet fetare. (Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Më poshtë mund t’i shihni disa fotografi nga kjo ngjarje:

SHPËRNDAJE