Elvis Naçi merr vendimin të ri për xhematin

Hoxhë Elvis Naҫi është ndër hoxhët më të njohur dhe më të dashur shqiptar, e kjo falë ligjeratave të tij të pandërprera si dhe shumë të kapshme.

Së janë me të vërtetë të tilla e dëshmon numri i xhematit në ligjeratat e tij, por edhe numri i atyre që e ndjekin në rrjetet sociale, shkruan ORAvip.

Hoxha i nderuar dje iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjike e cila fatmirësisht rezultoi e suksesshme.

E gjatë ditës së sotme ai njoftoi xhematin e tij se nesër nuk mund të jetë në ligjeratë në Xhaminë e Tiranës, e kjo duhet t’i ketë mërzitur mjaftë ata, shkruan ORAvip.

Por, pak minuta më parë, ai dha lajmin e mirë për xhematin e tij në Kroaci, ku tregoi se nesër nga ora 12:40 deri në 13:10 ai do të mbajë ligjeratë në Xhaminë e Zagrebit në Kroaci.

Ai këtë njoftim e bëri përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Zoti ju shpërbleftë dhe begatoftë të gjithëve familjarishtë”- me këtë urim, Elvis Naҫi përfundoi njoftimin e tij.

SHPËRNDAJE