Festa e çmendur në vendlindjen e Shaqirit pas golit kundër Serbisë

Gëzim të madh kanë përjetuar shqiptarët me rastin e shënimit të golave të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit, të cilët mposhtën Serbinë në Kampinoatin Botëror. Bashkëvendasit e Shaqirit janë mbledhur dhe kanë festuar bashkë fitoren.

E tërë Zhegra, vendlindja e talentit Xherdan Shaqiri është stolisur me flamuj të Zvicrës të cilët i kanë mbushur rrugët.

Video:

SHPËRNDAJE