Festë e çmendur për kualifikimin në finale, tifozët kroatë po djegin Zagrebin (VIDEO)

Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës.

Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 2-1, falë golave të Perisic dhe Mandzukic, ndërkohë që më parë për Anglinë kishte shënuar Tripier.

Pas këtij kualifikimi një festë madhështore ka shpërthyer në Zagreb.

Për më tepër shikoni pamjet.

 

SHPËRNDAJE