Festë e çmendur për kualifikimin në finale, tifozët kroatë po djegin Zagrebin (VIDEO)

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës.

Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 2-1, falë golave të Perisic dhe Mandzukic, ndërkohë që më parë për Anglinë kishte shënuar Tripier.

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Pas këtij kualifikimi një festë madhështore ka shpërthyer në Zagreb.

Për më tepër shikoni pamjet.

 

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë
SHPËRNDAJE