FITOREEEEEE: Kosova mposht Luksemburgun në udhëtim

Kosova ka shënuar fitoren e dytë në parakualifikueset për Kupën e Botës 2023.

Dardanët kanë mposhtur në udhëtim Luksemburgun me rezultat 80-84.

Kosova e nisi shumë mirë ndeshjen duke mbajtur avantazh deri në përfundim të pjesës së parë të ndeshjes.

Vendasit e nisën më mirë pjesën e dytë, por basketbollistët kosovar arritën të përmbysin dhe të fitojnë ndeshjen.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE