Fjalimi emocionues i Dalic para vazhdimeve që motivoi lojtarët kroat

Trajneri i kombëtares kroate është një nga personat më meritor për triumfin e Kroacisë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës.

Ai ka arritur të komponojë mjaft mirë ekipin dhe që nga viti 2017 ai nuk ka humbur ndonjë ndeshje të rëndësishme

Natën e kaluar, Kroacia në krye me Dalic arriti në finalen e Kupës së Botës, falë golit të Mandzukic në minutën e 109’të të takimit.

……………………………………………………………………………………………………………..
Shqiptari po festone fitoren e Kroacisë, por ja si e përdhos flamurin kombëtar ky tifoz kroat

……………………………………………………………………………………………………………..

Pas përfundimit të 90 minutave, Dalic ka mbajtur një fjalim emocionues për lojtarët dhe kjo ka ndikuar që ata të motivohen edhe më shumë, sipas mediave kroate.

Ky është fjalimi i tij:

“Unë u thashë lojtarëve se ne ishim më të mirë dhe se nuk duhet të humbim koncentrimin, u thashë se do të fitonim, por vetëm duke luajtur me topin në tokë dhe jo me topa të gjatë”, u kishte thënë Dalic gazetarëve.

“I dashur Zot, ti sheh gjithçka dhe më ndjek, nuk e di se çfarë është kjo, por asnjë nga lojtarët e mi nuk dëshiron të largohet nga fusha, askush nuk është i lodhur, askush nuk është i lënduar”, përfundoi ai.

SHPËRNDAJE