Flet Buffoni pas kartonit të kuq në ndeshjen kundër Real Madridit

Gigi Buffon ka folur për ndeshjen dhe kartonin e kuq të marrë në ndeshje kundër Real Madridit në minutat e fundit të ndeshjes.

Ai ka marrë karton të kuq pas protestave ndaj gjyqtarit të ndeshje Michael Oliver, i cili e ndëshkoi legjendën italiane me karton të kuq.

Pas ndeshjes Buffon ka thënë: ”Jeta vazhdon, jam i lumtur dhe ndihem krenar për ndeshjen që zhvilluam”.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Real Madrid e eliminoi Juventusin me rezultat të përgjithshëm 4-3, përkundër që sot pësoi në Santiago Bernabeu 1-3.

SHPËRNDAJE