Formacionet zyrtare nga derbi: Liverpool – Arsenal, Xhaka nga minuta e parë, Shaqiri nuk ftohet fare

Derbi i javës së tretë në Premier Ligë zhvillohet sonte mes Liverpoolit dhe Arsenalit, një ndeshje që pritet të jetë mjaft interesante, transmeton Gazeta Metro.

Sonte do takohen dy skuadrat që në dy ndeshjet e para kanë regjistruar fitore. Kampioni në fuqi anglez ka mposhtur Leeds Unitedin dhe Chelsean, teksa kampioni i Kupës FA mposhti Fulhamin dhe West Ham Unitedin.

Ndeshja zhvillohet në ‘Anfield Road’ nga ora 21:00 dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga të dyja skuadrat.

Vlen të theksohet se te Arsenali nga fillimi do luajë si zakonisht mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, kurse Xherdan Shaqiri nuk është ftuar fare.

Formacioni zyrtar i Liverpoolit:

SHPËRNDAJE