Formacionet zyrtare: Prishtina-Trepça’89

Prishtina dhe Trepça’89 do të përballen sot me fillim nga ora 15:00 në kuadër të fazës çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri të kryeqytetit, shkruan GazetaBlic.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në këtë takim të vlefshëm për të dyja skuadrat, sidomos për udhëtuesit, kurse ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual.

Tashmë kanë dalë edhe formacionet zyrtare, e të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

Prishtina (4-3-3): 12. Bekaj – 2. Thaqi, 28. Bekteshi, 4. Dallku /c/, 3. Arago – 5. Miftaraj, 7. Boshnjaku, 27. Morina – 77. Pefqeli, 10. Korenica, 9. Khalid.
Zevendesues: 1. Muqiqi, 8. Haliti, 13. Bashiru, 16. Hasanaj, 18. Ahmeti, 17. Hoxha, 19. Jasharoski. Kryetrajner: Josa.

Trepça ‘89: 1. Beqiri, 22. Mersini, 5. Basriu, 4. Asare, 21. Pirra, 15. Jashari, 10. Maloku /c/, 25. Hoti, 7. H. Hyseni, 11. Rusi, 17. Diavarra.
Zevendesues: 12. Hyseni, 29. Hysmeri, 8. Gava, 19. Betra, 9. Muja, 45. Pllana, 6. Kaqiku. Kryetrajner: Osmani.

SHPËRNDAJE