Formacioni më i shtrenjtë në vitin 2004, Ronaldinho me vlerën më të madhe

Real Madridi dhe Arsenali e dominonin formacionin e futbollistëve më të shtrenjt në vitin 2004, teksa Ronaldinho vlerësohej si më i shtrenjti.

Tifozët e futbollit vitin 2004 do e mbajnë mend për befasinë e shkaktuar nga Jose Mourinho, i cili me Porton kishte arritur ta fitonte Ligën e Kampionëve.

Ky vit (sezoni 2003/04) gjithashtu do mbahet mend edhe për titullin e fituar nga Arsenali në Premier Ligë pa asnjë humbje, me bilanc prej 36 fitoreve dhe 13 barazimeve.

Megjithatë, formacioni i futbollistëve më të shrenjt të vitit 2004 dominohet nga futbollistët e Real Madridit, përcjellur nga ata të Arsenalit. Ndërkaq, futbollisti më i shtrenjt vlerësohej Ronaldinho – 50 milionë euro.

SHPËRNDAJE