Foto të presidentes kroate nga finalja e Botërorit, që do të mbahen mend gjatë

E veshur me fanellën e ekipit kombëtar ajo ndoqi nga afër ndeshjen në mes të Kroacisë dhe Francës.

Me gjithë humbjen, presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviç u pa e buzëqeshur.

Shiu nuk e ndali atë, që të përqafonte secilin lojtarë nga të dyja ekipet para se ata të merrnin medaljet përkatëse.

Gjithë kjo bëri, që ajo të mbahet gjatë në mendjet e tifozëve të futbollit.

Franca mposhti Kroacinë 4:2 për të fituar Botërorin për herë të dytë në histori.

SHPËRNDAJE