Gashi: Specialja dhe Prokuroria e Serbisë po fabrikojnë prova kundër UÇK-së, arrestimi i Gucatit e Haradinajt 100% politik

Avokati, Tomë Gashi përmes një postimi në facebook tha se arrestimet e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt janë pa lidhje e 100% politik.

Ai tha se është dashur të arrestohet dikush nga Gjykata Speciale sepse Nasimi e Hysniu nuk kanë faj që rrodhën dokumentet nga Haga.

Gashi tha se “faji” i tyre ishte se u pa qartë bashkpunimi i Prokusosirsë së Serbisë me Gjykatën Speciale për fabrikimin e provave kundër UÇK-së.

Ky është postimi i tij i plotë:

Kjo bash arrestim pa lidhje e 100% politik!

Po ku kan pa keta te specijalini sudit ne Hague me arrestu Nasim Haradinajn e Hysni Gucatin pa e arrestu dike te vetin!

Qka ka faj Nasimi e Hysniu qe atyne ju rrodhen dokumentet nga Haga nja 2500 km larg selis se OVL te UÇK-së
Keta nuk i hyn me kazem sudit!

“Faji” i tyre ishte se e pam qart bashkpunimin e Prokuroris se Serbis me Gjyjaten Speciale me fabrikim te provave kunder pjestarve te UÇK-së

SHPËRNDAJE