Gazeta zvicerane ‘Blick’ rendit 10 shqiptarët që kanë arritur gjëra të mëdha, mësoni se kush bën pjesë

Tabloidi zviceran “Blick am abend” për 106 vetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, ka publikuar një artikull me dhjetë shqiptarët që kanë arritur gjëra të mëdha.

Ky taboloid në pozitën e parë e ka renditur Shën Terezën ndërsa pas saj është Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Top-dhjetëshja mbyllet me futbollistët që përfaqësojnë Zvicrën.

Nëna Terezë
Gjergj Kastrioti Skënderbeu
Aktorët Jon dhe James Belushi
Rita Ora
Action Bronson
Dua Lipa
Bebe Rexha
Eliza Dushku
Patrick Nuo
Xherdan Shaqiri me shokë
SHPËRNDAJE