Gazetari Asllan Bajrami i bashkohet PDK-së

Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka prezantuar aderimin më të ri në këtë parti.

Në një postim në Facebook, Hoxhaj ka thënë se Asllan Bajrami, gazetar, është anëtari më i pari i PDK-së.

“Asllan Bajrami është gazetar shumëvjeçar, korrespondent nga Tirana, zërin dhe raportet e të cilit i kemi parë e dëgjuar për 20 vjet rresht. Të gjithë ne që kujtojmë periudhën e luftës, e dimë se Asllan Bajrami raportoi me mijëra orë lajme për luftën, masakrat dhe të vërtetën e UÇK-së, nga RTSH në Tiranë. Sot, Asllani iu bashkangjit platformës tonë për rimëkëmbjen e shtetit, për rimëkëmbjen e ekonomisë, shëndetësisë e të sundimit të ligjit, sepse e di që PDK është e vetmja parti që ka kontribuar në shtetndërim dhe në ruajtjen e vlerave kombëtare! Mirë se vjen Asllan! #PDK #Rimëkëmbje #HoxhajKryeministër”, ka shkruar ai.