Geta Beqa “nokauton” Xhavit Halitin

Gentiana Beqa, e njohur në opinion me nofkën Geta, përpos sukseseve të saj në fushën e sporteve ajo së fundi ka arritur suksese edhe në politikë, si kandidate e Partisë Demokratike të Kosovës, ku vetëm në degën e Gjakovës ajo ka “nokautuar” dy figura të larta të PDK-së Ferat Shalën e Xhavit Halitin. Geta ka marrë vota në Gjakovë saktësisht sa Haliti dhe Shala bashkë.

Sipas të dhënave që ka siguruar “Front Online” shihet se në këtë komunë Geta ka marrë 522 vota, deri sa Xhavit Haliti ka marrë 255 vota, ndërsa Ferat Shala 277 vota / Front Online /

SHPËRNDAJE