Gjuriq akuzon rëndë shefen e BE-së Natalya Apostolova

Fakti se shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, Natalya Apostolova po mbështetë platformat e Prishtinës, tregon se ajo është e vendosur direkt në anën e Prishtinës sa i përket procesit të dialogut, dhe kështu edhe po fshihet pas procesit të dialogut, tha drejtori i së ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq, transmeton Indeksonline.

“Pasi Apostolova po mbështetë platformat e Prishtinës pa rënë dakord me askënd, tregon se ajo mban anën e Prishtinë dhe kjo shihet se ajo mund të konsiderohen si pjesë e platformës” ka thënë Gjuriq./Indeksonline/

SHPËRNDAJE