Gol të tillë moti s’keni parë, çfarë gëzimi nga Milot Rashica

Werder Bremen ka kaluar në epërsi kundër FC Heidenheim 1846 dhe po fiton 0-1.

Vendasit u befasuan me të filluar ndeshja, në minutën e tretë.

Ai që i befasoi ishte lojtari i tyre, Norman Theuerkauf, që gabimisht e dërgoi topin në rrjetin e tij, duke shënuar një ndër autogolat më të bukur të sezonit.

Autogola shënohen shpesh në çdo ndeshje, ama ai që realizoi Theuerkauf, s’ka asnjë dyshim se do të jetë një ndër më të mirët e sezonit, fatkeqësisht për të, pasi skuadra e tij po humb tani 0-1 dhe mund të mbetet në Bundesliga 2.

Se sa i rëndësishëm është ky gol për Werder Bremenin, e tregon edhe reagimi i Milot Rashicës.

VIDEO

SHPËRNDAJE