Granit Xhaka shokon Serbinë, ja çfarë shkruan në instagram pas fitores

Granit Xhaka i cili shënoi gol kundër Serbisë, ka komentuar në rrjetin social Instagram fitoren e Zvicrës.

“Mos Serbi rrejtën ta shpova, se mu m’thojnë Granit Kosova”, ka shkruar Xhaka në faqen e tij zyrtare në Instagram.

Këtë mbishkrim e ka shoqëruar me fotografinë e tij ku shihet duke bërë shqiponjën.

“Po po poooo! Ne kurrë s’dorëzohemi dhe gjithmonë luftojmë. Xhakaboom u rikthye”, ka shkruar në një postim tjetër të tij në Instagram.

Në postimin e radhës, ka etiketuar edhe Xherdan Shaqirin. “Ia dolëm vëlla”, ka shkruar ai.

Image
Image
SHPËRNDAJE