Haaland i jashtëzakonshëm, vrapim dhe finalizim i mahnitshëm te goli i tretë

Borussia Dortmund e fitoi ndeshjen e parë të këtij sezoni në Bundesligë.

Borussia, Dortmunder triumfoi 3: 0 kundër Mönchengladbach. Giovanni Reyna (17 vjeç, minuta 35) dhe Erling Haaland (20 vjeç, 54, elfmeter, 77) janë golashënuesit e këtij takimi.

Ajo se çfarë ra në sy ishte shpejtësia e vrapimit nga Haaland në golin e tretë. Ai vrapoi nga me shumë se 70 metra deri të porta kundërshtare dhe në fund shënoi për ta thelluar avantazhin e skuadrës së tij.

Ja pamjet nga ky gol

SHPËRNDAJE