Haradinaj: E propozova Shpend Ahmetin kryeministër (Video)

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin Komiteti, ka folur për marrëveshjet me partitë tjera opozitare, dhe bisedimet që ka zhvilluar për mënyrën se si opozita do të marrë pjesë në zgjedhjet qendrore, kurdo që ato mbahen.

Haradinaj për herë të parë ka bërë treguar për një marrëveshje, të cilën kishte pretenduar ta arrinte me partitë opozitare, ku si kryeministër të përbashkët kishte propozuar kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Kreu i AAK’së ka folur për qëndrimet e partive të tjera, përfshirë edhe Lëvizjen Vetëvendosje, duke treguar se çfarë e pengoi krijimin e një marrëveshjeje të tillë.

 

 

 

SHPËRNDAJE