Haradinaj flet për mos-dekretimin e Gent Cakajt

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta.

“Nuk kam të drejtë me e komentu këtë. Veç pse është qytetar i Kosovës, nuk kam të drejtë. Është çështje e institucioneve të Republikës të Shqipërisë dhe i respektojmë qëndrimet e tyre”, u shpreh Haradinaj.

SHPËRNDAJE