Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Rakinë e pi për këtë arsye

Ramush Haradinaj, kryeministër i vendit i është kundërpërgjigjur presidentit turk Recep Tayyip Erdogan lidhur me konsumimin e rakisë.

“Unë jam shqiptar”, tha Haradinaj. “Nuk kam adhur nga Anadolli”, theksoi ai.

“Pi sepse jam shqiptar i Dukagjinit”, thotë Haradinaj.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

‘Në Dukagjin miku pritet me një gotë”, shpjegoi Haradinaj në T7.

SHPËRNDAJE