Haradinaj: Ju garantoj se nuk rrezikohet territori i Kosovës

epa06194897 Leader of the Alliance for Future of Kosovo (AAK), Ramush Haradinaj, gestures after he was elected the new Prime Minister of the Republic of Kosovo in Pristina, Kosovo, 09 September 2017. The 49-year-old Haradinaj served as prime minister for three months from December 2004 to March 2005. EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

Ramush Haradinaj me të nisur seanca ishte i pari që mori fjalën e tij. Tha se vota pro kësaj marrëveshjeje është vota për të ardhmen e qytetarëve.

Tha se duke votuar pro nuk rrezikohet territorri i Kosovës.

Ai e ka paraqitur para deputetëve projektligjin për marrëveshjen.

“Jam i bindur se marrëveshja mes dy presidentëve është që të korrektojnë gabimet e bëra. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Vota pro këtij ligji është votë për perspektivën dhe për liri të lëvizjes. Ju garantoj se ratifikimi i këtij ligji nuk e rrezikon territorin e Kosovës, vendimi është në dorën tuaj, sot vota juaj është e ardhmja e qytetarëve.

SHPËRNDAJE