Haradinaj sot ballafaqohet me LDK e VV, por ja çka po ndodhë në këto momente në sallën e Kuvendit

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancën e rregullt plenare me disa pika të rendit të ditës.

Seanca e paraparë të nisë në orën 10:00 ende nuk ka filluar dhe deri më tani janë vetëm pesë deputetë në sallë.

Në rend ditë janë dy interpelanca të kryeministrit Ramush Haradinaj.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Haradinaj është thirrur në interpelancë nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me vdekjen e Astrit Deharit në qendrën e paraburgimit në Prizren.

Po ashtu Haradinaj sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës është thirrur në interpelancë lidhur me vendimin për rritjen e pagave për kabinetin e tij qeveritar dhe për pagat që paguhen nga buxheti i Kosovës.

<iframe src=”//video.gjirafa.com/veriuinfo?embed=shikojeni-betejen-frontale-mes-uckse-dhe-paramilitareve-serbe-1″ width=”560px” height=”315px” frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”></iframe>

<iframe src=”//video.gjirafa.com/veriuinfo?embed=shikojeni-betejen-frontale-mes-uckse-dhe-paramilitareve-serbe-2″ width=”560px” height=”315px” frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”></iframe>

SHPËRNDAJE