Harroni të gjitha, maturantja nga Istogu po i ‘çmend’ të gjithë

Mbrëmja e maturës është një ngjarje ku çdo maturant dëshiron të duket sa më mirë, në mbrëmjen që shënon përfundimin e shkollës së mesme.

Vëmendje më të madhe marrin vajza maturante, të cilat përzgjedhin fustane të bukura e pamje më ndryshe nga përditshmëria.

Kur jemi tek vajzat, maturantja nga Istogu, Arbenita Januzaj, e cila mahniti të gjithë me pamjen e saj, shkruan Bota sot.

Grimi, flokët dhe fustani e bënë atë të duket perfekte, por që ishin sytë e saj të veçantë që e bënin edhe më të bukur.

Më poshtë ju sjellim fotografi të Arbenitës për mbrëmjen e maturës.

SHPËRNDAJE