Hashim Thaçi publikon një foto të rrallë me Adem Jasharin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka publikuar disa fotografi të papara më herët bashkë me Komandantin legjendar, Adem Jashari, kryeparlamentarin, Kadri Veseli dhe Jakup Nurën.

Sipas presidentit Thaçi, fotografitë janë realizuar në Tiranë, në mars të vitit 1993.

Me këtë rast, ai ka shkruar se ndihet krenarë me ‘Epopenë e UÇK-së’, përcjell ORAinfo.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Postim i plotë:

Krenarë me Epopenë e UÇK-së! Në fillimet e rezistencës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, së bashku me Komandantin legjendar, Adem Jasharin, Kadri Veselin dhe Jakup Nurën. Tiranë, mars 1993. HTH

SHPËRNDAJE