Haziri e zbulon se a ka marrëveshje për ta marrë Nismën në Qeveri

Lutfi Haziri nga LDK i ftuar sonte në Debat Plus ka thënë se deri më tani nuk kanë biseduar me Nismën për hyrje në koalicioin e tyre me VV’në, transmeton gazeta online Veriu.info.

‘’ Nisma ia mer kah deputetë të gjithave partive, asgjë nuk ndryshon’’

‘’Isa Mustafa e ka preferu Nismën për hyrje në Kuvend. Por LDK dhe VV nuk ka marrëveshje për ta.

Nuk kemi pasë. Deri sot bisedimet i kemi LDK-VV. Si parter i madh si të barabartë, s’jemi duke bërë asnjë takim tjetër.

Kurti e ka të drejtën legjitike me i taku partitë minoritare”. ka përfunduar Haziri./Veriu.info

SHPËRNDAJE