I çmenduri, i shpejti si rrufeja i kalon të gjithë, tani është golashënuesi më i mirë në Evropë

Cristiano Ronaldo edhe njëherë ka treguar që vitet për të janë vetëm numra.

Super ylli i Real Madrid ka shpërthyer mbrëmë duke shënuar katër gola në fitoren e Real Madrid 6:3, përballë Girona

Me këto katër gola të shënuar ylli i kombëtares portugeze ka arritur në shifrën e 22 golave vetëm në La Liga, katra më pak se sa lojtari i cili renditet i pari argjentinasi Leo Messi.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Ronaldo tani është bërë futbollisti i cili ka shënuar mese shumti gola në të gjitha garat këtë vit, shkruan Gazeta Blic.

Ai ka lënë prapa edhe super sulmuesin e Liverpoolit Mohamed Salah dhe rivalin e përbetuar të tij Leo Messi.

Golashënuesit më të mirë në Europë (nëpër të gjitha kompeticionet):

1. Cristiano Ronaldo – 37 gola (35 ndeshje)

2. Mohammed Salah – 36 gola (40 ndeshje)

3. Harry Kane – 35 gola (39 ndeshje)

4. Lionel Messi – 35 gola (43 ndeshje)

5. Edinson Cavani – 33 gola (38 ndeshje)

SHPËRNDAJE