Ish-Senatori Bob Dole dje s’mund të vinte në Prishtinë, ja kë e dërgoi në vend të tij

WASHINGTON, DC - DECEMBER 4: Former Senator Bob Dole stands up and salutes the casket of the late former President George H.W. Bush as he lies in state at the U.S. Capitol, December 4, 2018 in Washington, DC. A WWII combat veteran, Bush served as a member of Congress from Texas, ambassador to the United Nations, director of the CIA, vice president and 41st president of the United States. Bush will lie in state in the U.S. Capitol Rotunda until Wednesday morning. (Photo by Drew Angerer/Getty Images)

Ish Senatori amerikan, Bob Dole, nuk ka mundur që dje të ishte i pranishëm në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit.

Por në emër të tij kanë qenë dy kongresistët, Pomeroy dhe Pia Pyle.

“Nder që të takoj kongresistët Pomeroy dhe Pia Pyle në emër të Senatorit Dole, i cili dje nuk pati mundësi të vinte në Prishtinë, por që ka dërguar urimet më të mira për popullin e Kosovës”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter.

“Ne i jemi falënderues Senatori dhe SHBA-së që vazhdoi të përkrahë njerëzit tanë për liri dhe pavarësi”.

SHPËRNDAJE