Ja çfarë bën vajza e Behgjet Pacollit për të mbijetuarit e tërmetit

Shqipëria ka ende nevojë që të rimkëmbet pas tërmetit.

Ministri i punëve të jashtme në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli ishit ndër të parët që dhuroj shumën e 1 milion eurove për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Por, ndihma nga familja e Pacollit nuk ka mbaruar me kaq, kjo pasi edhe vajza e tij është angazhuar personalisht ta bëjë një gjë të tillë, shkruan Indeksonline.

Hana Pacolli në disa postime të bëra në rrjetet sociale ka treguar se po dërgon ushqim dhe veshmbathje për të mbijetuarit e tërmetit.

“Po dërgojmë ushqim, gjëra të nevojshme dhe rroba për shqiptarët në Shqipëri”, ka shkruar Hana.

Të njëjtin postim e ka publikuar edhe vet Behgjet Pacolli

SHPËRNDAJE